O nás

Děláme kávu s láskou

Chococafé Fabrique je kavárna a bistro v Říčanech u Prahy, které nabízí nejen kávu nejvyšší kvality od české pražírny Doubleshot, ale také snídaně, obědy a dezerty vlastní výroby. Srdcem i duší kavárny je parta nadšených kavárnic a milovnic kvalitního jídla připravovaného z čerstvých surovin, v sezóně pak včetně vlastní pílí a s láskou vypěstovaných bylin, zeleniny a ovoce.               

Naším mottem je pestrá, vyvážená a zdravá strava s důrazem na přirozenou chuť dané suroviny. Recepty vybíráme i s ohledem na roční období - v zimě sytější a v létě odlehčenější. Každý den pro vás pečeme čerstvé domácí koláče, bábovky a další dezerty. Obědy připravujeme převážně bezmasé, z nejkvalitnějších surovin, včetně biopotravin. Vždy máte na výběr polévku a dvě hlavní jídla, z toho minimálně jedno bezlepkové.

Nabízíme produkty nejvyšší kvality

od prověřených výrobců a dodavatelů

Káva Doubleshot

Kávu odebíráme od české pražírny Doubleshot, která dováží kávová zrna z čerstvých sklizní přímo od malých farmářů. Připravujeme pro vás jak kávy na bázi espressa z aktuálních směsí, tak jednodruhovou filtrovanou kávu metodou Chemex.

Polední menu

Naše obědy jsou převážně bezmasé, minimálně jedno jídlo je bezlepkové. Používáme pouze nejkvalitnější suroviny, včetně biopotravin, v sezóně pak přidáváme vlastní pílí vypěstované byliny, zeleninu a ovoce. Máme  domácí žitný i kváskový chléb.

Koláče a dezerty

Každý den pro vás pečeme čerstvé domácí koláče, bábovky, štrůdl a jiné dezerty. Pravidelně u nás najdete mrkvový a hruškový koláč, tartaletky a další dobroty. Používáme kvalitní mouky, včetně bezlepkových, třtinový cukr nebo med přímo od včelařů.

Horká čokoláda

U nás najdete čokoládu, která obsahuje pouze kakao, kakaové máslo, cukr a mléko. Nabízíme čokoládu Jordi's od malé české manufaktury a čokoládu Michel Cluizel z rodinné čokoládovny z Normandie na severu Francie, založené 1948.

Čaj

Dodavatelem našich čajů je česká firma Tea Mountain nabízející široký sortiment sypaných čajů nejvyšší kvality, které vybírá na čajových zahradách v Japonsku, Gruzii i Tchajwanu.  Rádi vám připravíme čaje černé, zelené, ovocné i bylinné.

Víno

Nabízíme vína soukromého vinařství Horák z Vrbic, která se pravidelně umisťují na prestižních výstavách doma i v zahraničí. Za posledních pět let se tato vína pokaždé umístila mezi 1000 víny světa v publikaci Vins du Monde.